Traktorių šventė – 2016

Liepos 2 d. kombainai ir traktoriai patraukė ne į rugiapjūtės laukiančius laukus, nes pasėliai dar turi šiek tiek laiko ramybei. Tačiau nuplautos, perdažytos, preciziškai sutvarkytos žemės ūkio mašinos, atrodo, jau iš anksto paruoštos artėjantiems sunkiems darbams. Visi žino – ūkininkai keliasi anksčiau, tad, ko gero, ir darbams ruošiasi mažiausiai prieš mėnesį, todėl Traktorių šventė jų kalendorius, matyt, pakoregavo minimaliai. Dėl šios priežasties liepos 2 d. Stabintiškėse, Petro Morkūno ir jo šeimos ūkyje vyravo vien tik šypsenos. Vienos jų santūresnės, kitos pastebimai netramdomos, nes, ką čia slėpti, – malonu, kai aplinkiniai įvertina įdėtą triūsą. O svečių, susijusių ir nesusijusių su žemės ūkiu, buvo išties nemažai, nes Kaišiadorių inžinierių draugija gerai atliko namų darbus. Dauguma, keliavusių pro Žaslius ar Stabintiškes, negalėjo pralėkti pro šalį – juk kaip galima ignoruoti nuorodą „Į šventę“? O atvykusieji buvo pasitikti kaip šimtą metų nematyti bičiuliai, šventės svečiai nesunkiai rado kur automobilį pastatyti, organizatoriai profesionaliai pasidarbavo, atrodytų, lyg traktorių šventė ne antrą, o dešimtą kartą vyktų. Nenuostabu, nes pagrindinis renginio organizatorius ir sumanytojas Vytautas Juras apgalvojo ir sustygavo kiekvieną detalę.

Šių metų renginio tema – rugiapjūtė. Tad ir mažas ir didelis lipo į kombainus, tik suaugusieji nekantriai bandė tramdyti mažąjį „aš“ savyje, demonstruodami su technikos išmanymu susijusias žinias. Kiti mat išdrįso tą vaiką savyje išlaisvinti ir kartu su mažaisiais renginio dalyviais važinėjo po renginio teritoriją su John Deere mažuoju automobiliu ir širvintiškių atsivežtais GAZ visureigiais. Užrašų „eksponatų neliesti“ nebuvo nė vieno, tad susipažinti su žemės ūkio technika buvo galima iš labai arti. Negana to, renginio organizatoriai parodė, kaip veikia žemės ūkio padargai.

Skambant muzikai, netikėtai renginio padangę sudrumstė raudonas sraigtasparnis, apsukęs nedidelį puslankį, nusileido žirnių lauke. Šventė sulaukė AB „Kauno grūdai”, AB Kaišiadorių paukštynas ir kitų įmonių savininko – Tautvydo Barščio dėmesio, kuris atvyko nešinas dovanomis renginio organizatoriams.

Žmonėms susirinkus į salę buvo galima paklausyti paskaitos apie kombainus, traktorius, išgirsti kaip keitėsi požiūris į darbą žemės ūkyje. Šventės metu buvo apdovanoti rajono kombainininkai – veteranai. Vyriausiajam iš jų – Broniui Gudzinskui – daugiau nei 90. Kadangi rugiapjūtė jau ant nosies, o renginyje dominavo pasėlius „valgančios“ metalinės mašinos, tad ne atsitiktinai į renginį buvo įpintas ir duonos atsiradimo procesas. Duonos į krosnį niekas nepašovė ir tešlos nemaišė, tačiau renginio svečiai galėjo susipažinti su įrankiais, tarnavusiais prieš laukus užkariaujant kombainams. Gražiausio traktoriaus rinkimuose šiemet nugalėjo Vaidotas Pranarauskas su savo išpuoselėtu raudonu traktoriumi.

Pagrindiniam renginio „varikliui“ Vytautui Jurui buvo įteikta savivaldybės vadovų padėka už ilgametį darbą žemės ūkyje. Renginys, galima sakyti, jau tradicinis, organizatoriai kartelę pakėlė dar aukščiau, tad nenustebsiu, jei kitais metais jis taps viena didžiausių mūsų rajone vykstančių švenčių. Ir aš ten buvau, alų midų gėriau, burnoj neturėjau, nes renginys buvo visiškai blaivus, kaip jau po truputį tampa įprasta ir mūsų rajone.

Viktoras Pinkevičius

Viktoro Pinkevičiaus ir Giedrės Streikauskaitės nuotr.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s